ASBP

Gdy na posesji pojawia się ogród zimowy, wewnątrz znajdzie się miejsce jedyne w swoim rodzaju pomieszczenie. Wtedy eksponowaną rolę odgrywają eleganckie i funkcjonalne sprzęty, dlatego że niełatwo postawić na regenerację bez sof, foteli i stolików. Kolejnym punktem na liście inwestycji, istotnym dla ludzi i roślin, będzie instalacja grzewcza. Wokół wyrosną egzotyczne rośliny, a ty poczujesz się odprężony w czasie pluchy czy zadymki. Kawa czy herbata serwowane w takich klimatach będą mieć wyjątkowy smak. Urządzając ogród zimowy ze słoneczną aurą, warto dołączyć klimatyczny dekor charakterystyczny dla kultury Wschodu, np. ozdobne naczynia czy wazy z typowymi motywami ozdobnymi. Nie zaszkodzi dodać trochę rzucających się w oko gadżetów, np. lampiony zapachowe, latarenki czy podobne utensylia. Na sofie czy fotelu rozrzuć wzorzyste koce , a na dole jaśki w urozmaiconych formatach. Klimat powinien tu zapraszać do rozkosznego wypoczynku.

Czym ozdobić zielone pomieszczenie pod dachem

Najwięcej osób decyduje się na rattan, surowiec tradycyjny, który doskonale łączy się z roślinnością. Aczkolwiek mamy też do dyspozycji technorattan, często wykorzystywany przez projektantów i wytwórców akcesoriów do ogrodu. Zapewnia duży poziom odporności na zmiany temperatury i wilgotność powietrza. Na skutek działania promieniowania UV i pary wodnej nie zmienia kształtu ani koloru, dzięki czemu jest gorącą propozycją do ogrodu pod dachem. Kolejny pomysł na to wnętrze stanowią palety, którym można ofiarować kolejne życie pod postacią umeblowania. Odpowiednio wykonane stoliki, siedziska, półki, a nawet sofy doskonale prezentują się w otoczeniu nasadzeń. Tu też pasują donice, wykonane palet. Idąc dalej w takim kierunku można umieścić w kilku punktach drewniane skrzynki, które posłużą za organizery na książki, gazety czy inne akcesoria. Zadbaj, by części umeblowania nie okazały się zbyt masywne.

A może ogród zimowy na tarasie?

Jeśli chcesz zaaranżować coś wyjątkowego, zbuduj ogród zimowy na tarasie. Nie potrzeba Ci ogromnej posesji, by zyskać kawał zielonej przestrzeni w środku własnego domu. Konstrukcje mogą być wykonane na bazie szkła czy poliwęglanu. Istotne, aby szczelnie otulały taras w dopasowaniu z kolorem ścian. Zaraz przy domu, a właściwie w jego obrębie, wykreujesz pomieszczenie z niesamowitym nastrojem. W zacisznym miejscu otoczonym z każdej strony zielenią spędzisz miło czas na rozmowach z najbliższymi i z przyjaciółmi. Poranna kawa i książka czy krzyżówka w rękach przy takim tle to wyjątkowo cenne chwile.