Posadzenie roślin w przydomowej folii jest doskonałym sposobem na obecność w menu produktów roślinnych bez niepotrzebnych nawozów, konserwantów oraz szkodliwych substancji. Zdecydowanie powinieneś poświęcić temu wiele pracy i jednocześnie niewymuszonego entuzjazmu. Sprawdzając najlepsze warunki gwarantujące powodzenie upraw, postaw na utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności.
Zorganizuj najlepsze okoliczności dla twoich roślin
To nie jest żadna filozofia, aczkolwiek przy uprawie warzyw i owoców w szklarni warto stworzyć warunki najlepsze z możliwych. Wszakże najczęstszym czynnikiem spowalniającym wegetację roślinności może być zbyt niska lub wysoka temperatura. Chłody, ale też i nadmiar ciepła to coś nieprzyswajającego, zatem trzeba wdrożyć odpowiednie wietrzenie i podlewanie własnych grządek. Z wodą musimy przyjść do nich rano, gdy promienie słoneczne nie mogą dogrzewać zbyt intensywnie, a drugie nawadnianie przeprowadzamy wieczorem, gdy słońce się schowa. W takich warunkach optymalnie można wykorzystać nawadnianie, które w połączeniu z ciepłem w szklarni wytwarza optymalne okoliczności wzrostu.
Wypróbuj szklarnie poliwęglanowe – optymalny środek na regulację temperatury w uprawach
Szklarnie poliwęglanowe wyróżniają się doskonałą odpornością na wszelkie uszkodzenia, dzięki czemu trudno je zniszczyć i da się ich używać przez dłuższy czas. Jednak oznaczają także najlepsze okoliczności do rozwoju dla warzyw i owoców. Dedykowane panele powstrzymują nadmiar cząstek ultrafioletowych, ale równolegle dopuszczają światło do wzrostu roślin w niezwykle krótkim czasie. Skala ograniczeń jest co najmniej 5 razy lepsza w porównaniu do szkła. Istotna właściwość pozwaljąca na zachowanie idealnych warunków to niezmienialne wielkości nawet w trakcie zmiennych warunków termicznych (brak jakichkolwiek zmian między -50 do nawet +50 st. Celsjusza). Szklarnie poliwęglanowe to najlepsze regulatory temperatur, a owoce plus jarzyny rosną w nich w prawie idealnych parametrach środowiska. Obserwacja odczytów pokazuje, że następuje przepuszczenie mniej więcej 80 proc. radiacji, a ilość światła rozproszonego zostaje taka sama.