ASBP

Sufit można skojarzyć z tą częścią pomieszczenia, jaką traktujemy niezbyt sprawiedliwie. Podłogom lub ścianom poświęcamy czas i zainteresowanie, by ozdobić je jak najlepiej. Niemal na pewno sufit malujemy na biało. Czy można coś poradzić, by sufit w pokoju olśniewał i zachwycał?

A może sufit w salonie w drewnie?

Mnóstwo osób wybiera perspektywę wnętrza w dawnym klimacie. Możemy za ich sprawą urządzić każde pomieszczenie, licząc do tego także Twój reprezentacyjny pokój. Charakteru rustykalnego można dodać nawet poprzez odpowiednie wystylizowanie sufitu. Sprawę ułatwi pozostawienie na wierzchu belek stropowych w trakcie urządzania czterech ścian od początku. Pozostaje w zanadrzu parę opcji: malowanie, pozostawienie oryginalnego koloru lub dekatyzacja i zrobienie na sędziwe sęki. Belki sufitowe rewelacyjnie nadają się do umieszczania wystroju – oświetlenia czy drobiazgów.

Jak wybrać, odcień sufitu w dużym pokoju?

99 na 100 – ludzie często decydują się na sufit w bieli, niezależnie od tego, jakie farby położyli poniżej jego linii w konkretnym pomieszczeniu. Ciężko odmówić racji odwiecznemu wyborowi. Powinieneś mieć świadomość, że nie w każdym wnętrzu będzie pasować sufit w zaskakującym odcieniu. W niewielkim i niskim pomieszczeniu nie używa się ciemnego sufitu, dlatego że zabieg ten optycznie pomniejszy cały pokój. W takim wypadku do akcji wkraczają specjalistyczne detale, np. listwy. W dawnych kamienicach możemy je spotkać na każdym kroku, dlatego da się je w odpowiedni sposób podkreślić, żeby nadać pomieszczeniu troszkę charakteru. Możemy wykreować również nowe sztukaterie na suficie od zera.

Sprawdzamy żyrandole nowoczesne do odświeżenia salonu

Aby cokolwiek ożywić nie tylko sufit w naszym salonie, ale także całe wnętrze, najlepiej pomyśleć o zmianie oświetlenia. Mamy dziś w sprzedaży żyrandole nowoczesne, których producenci zwykle stawiają przede wszystkim prostotę i minimalizm. Powyższe cechy nie przekreślają ich estetycznej wartości, a ponadto wpływają na nadanie całości oryginalnego charakteru. Skromny design w stylu północnym lub industrialnym promuje atrakcyjne żyrandole nowoczesne. Są to na egzemplifikację choćby lampy z przezroczystymi kloszami.