ASBP

Zmiana tapicerki mebla jest jedną z najlepszych i najtańszych metod, jakie możesz zrobić. Usunięcie starej wyściółki i tkanin oraz zastąpienie jej nową poduszką i najlepszym materiałem nada sofie nowy wygląd. W związku z tym wiele osób preferuje opcję zmiany tapicerki sofy, ponieważ decydują, jakie projekty umieścić, aby zaspokoić ich potrzeby. 

Jednak tapicerka może być również stresująca. Początkujący nie wiedzą, od czego zacząć. Mimo to, oprócz wyściółek i poduszek, musisz także kupić najlepszą tkaninę obiciową na swoją sofę. Bardziej niż poduszka, tkaniny nadadzą Ci więcej tekstury i mogą również zamienić się w kanapę, która może ożywić Twój pokój. 

Do tapicerowania sofy musisz zaopatrzyć się w wytrzymałe tkaniny, które wytrzymają ciężkie siedzenie i nadmierne użytkowanie. Oto nasze najlepsze oferty najlepszych tkanin obiciowych:

Aksamit

Jedną z najlepszych i najtrwalszych tkanin, jakie możesz znaleźć, jest aksamit, który jest jednym z najczęściej wybieranych przez właścicieli domów, którzy chcieliby obić tapicerkę. Gruba tkanina sprawia, że ​​jest bardzo odporny na luźność i wytrzymuje całodzienne siedzenie. Jest to tak trwały kawałek tkaniny obiciowej, że testy na tkaninie mogą dać od 100 000 do 200 000 podwójnych przetarć. 

Wiele osób żyje również z powodu miękkiej, jedwabistej tkaniny, która może wydawać się luksusowa nawet w normalnych domach. Tkaniny aksamitne są wygodne i odporne na zarysowania. 

Kordonek

Szenil to jedna z tych tkanin obiciowych, na które czekają właściciele domów. Szenil ma różne rodzaje tkanin wplecionych w jedną, która również tworzy włóczkę. Tkanina szenilowa zapewnia bardzo wygodną teksturę, która może być również miękka i szorstka, ale zapewnia wysoką oddychalność. 

Kolejną zaletą szenilu jest to, że dobrze ukrywa brud. Jest również odporny na ścieranie i zatrzymuje ciepło w chłodne dni. Jeśli jednak masz w domu zwierzęta z ostrymi pazurami, lepiej uważaj na szenilowe tkaniny obiciowe, ponieważ łatwo je zarysować. 

Bawełna

Możesz się zastanawiać, dlaczego zostało to uwzględnione na liście. Bawełna może być również trwała na tapicerkę. Jej materiał jest przewiewny i przewiewny. Ponadto z łatwością absorbuje chłód świeżej bryzy z zewnątrz do Twoich kanap. Najlepiej, jeśli chcesz mieć sofę o miękkiej fakturze, która zapewni wygodę i poczucie puchu, których szukasz siedząc na krzesłach. 

Bawełna jest lekka i powszechnie stosowana w przemyśle tekstylnym. Wydaje się świeży i można go też kupić tanio!

Poliester

Jeśli chcesz mocnego włókna syntetycznego, które wytrzyma codzienne użytkowanie, poliester może być również dobrym materiałem obiciowym. Mieszane odmiany włókien, które mają stać się poliestrami, są odporne na działanie promieni słonecznych. To sprawia, że ​​najlepiej nadaje się do jasnych salonów .  Potrafi obronić się przed przegrzaniem i oparzeniami. 

Tkaniny poliestrowe są również świetne, jeśli chodzi o plamy, ponieważ łatwo i szybko odprowadzają wodę. Dzięki mocnemu splotowi i trwałości nie ugina się tak szybko, jak większość grubych materiałów tapicerskich. 

To tylko kilka z najlepszych tkanin, których możesz użyć na tapicerkę. Pamiętaj, że wybierając materiał, który najlepiej pasuje do Twojej sofy, wybierz te, które są wystarczająco trwałe i trwałe do codziennego użytku.

Tkaniny obiciowe w Yorkshire mogą być trudne do znalezienia. Ale jest wiele sklepów z tkaninami, które można znaleźć w samym sercu Wielkiej Brytanii. Możesz odwiedzić Yorkshire Fabric Shop i zobaczyć ich szeroką gamę tkanin, obejmującą tysiące różnych kolorów i wzorów. W ten sposób znajdziesz najlepsze opcje tapicerki swojej sofy.