ASBP

Dla niektórych idealnym sposobem na odstresowanie i relaks jest wizyta w spa i spędzenie czasu na zabiegach i cieszenie się spokojną atmosferą. Chociaż istnieją aspekty spa, których nigdy nie będziesz w stanie odtworzyć w domu, są rzeczy, które możesz zrobić w swojej łazience, aby uzyskać styl spa i pomóc Ci trochę bardziej się zrelaksować bez wychodzenia z domu.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym zmianom, które możesz wprowadzić w swojej łazience, niektórym małym, a innym dużym, aby, miejmy nadzieję, przedstawić kilka pomysłów, jeśli chcesz wnieść do łazienki więcej klimatu spa.

Podłogi w stylu drewna

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech spa jest odsłonięte drewno sauny. Dla większości z nas nie ma możliwości zainstalowania sauny w łazience, ale są rzeczy, które możemy zrobić, aby wywołać uczucie przebywania w saunie. Odsłonięcie drewna wokół łazienki pomoże, ale głównym obszarem, na którym należy się skupić, jest podłoga.

Chociaż możesz zainstalować drewnianą podłogę w łazience, jest kilka kluczowych powodów, dla których nie powinieneś tego robić. Prawdziwe drewno można łatwo uszkodzić i zniekształcić pod wpływem wody, aw łazience jest to trudne do uniknięcia. O wiele lepszą alternatywą jest użycie winylu do podłóg w łazience .

Dzięki winylowi można uzyskać wygląd drewna bez wad i potencjalnego ryzyka uszkodzenia. Luksusowe podłogi winylowe są dostępne w szerokiej gamie stylów, więc możesz znaleźć taki, który zapewni wygląd drewna w wybranym przez Ciebie kolorze. W tradycyjnym stylu spa, jaśniejszy kolor drewna może dobrze działać, ale jeśli szukasz czegoś nieco innego, możesz wybrać do łazienki ciemniejsze drewno i ogólną ciemniejszą kolorystykę.

Rośliny

Roślinność w łazience to doskonały pomysł na każdy styl, ale sprawdza się naprawdę dobrze przy tworzeniu łazienki w stylu spa. Dodanie roślin do łazienki ma kilka zalet . Mogą nie tylko dodać koloru i przyjemnego zapachu, ale mogą również pomóc dotlenić pomieszczenie, co pomoże Ci się zrelaksować.

Jeśli martwisz się o utrzymanie roślin w łazience przy życiu, zawsze możesz zdecydować się na sztuczne rośliny tylko ze względu na kolor, ale jest coś naprawdę fajnego w posiadaniu prawdziwej rośliny w łazience. Znalezienie miejsca na coś takiego jak orchidea lub po prostu wazon ze świeżymi kwiatami pomaga stworzyć relaksującą atmosferę.

Akcesoria

Dostępna jest szeroka gama akcesoriów, które możesz dodać do swojej łazienki, aby poczuć się bardziej jak spa. Możesz użyć płatków kwiatów lub pełnych główek kwiatowych i rozsypać je po pokoju. Często w spa zobaczysz je obok ręczników i znowu po prostu dodają ładnego koloru.

Innym popularnym dodatkiem, który można zobaczyć w spa, są kamienie. Często wykorzystuje się je do zabiegów, ale ładnie zaaranżowane mogą dodać do łazienki inny, ciekawy element. Wybierając gładkie i dość płaskie kamienie, najlepiej je układać w stos. Zaletą tych i innych małych akcesoriów jest to, że możesz zmieniać ich położenie, kiedy tylko masz na to ochotę.

Chociaż możesz wnieść do łazienki zapach z kwiatów, łatwiejszym sposobem na uzyskanie silniejszego zapachu jest użycie świec lub dyfuzora. Zaletą stosowania świec jest to, że wpływają one również na oświetlenie, co jest kluczową cechą łazienek w stylu spa. Ściemnianie światła może pomóc ludziom się zrelaksować, a zwykłe oświetlenie łazienki świecami może zapewnić cudowny, uspokajający blask i piękny zapach.

Kamienna wanna lub umywalka

Wspomnieliśmy wcześniej o znaczeniu drewna w środowisku uzdrowiskowym. Kamień to kolejny ważny materiał, a teraz jest kilka fantastycznych kamiennych umywalek i wanien, które możesz zainstalować w swojej łazience. Te nie tylko fantastycznie wyglądają, ale również czują się cudownie, gdy ich używasz. Dostępna jest również szeroka gama kolorów kamienia, więc możesz znaleźć taki, który będzie pasował do Twojego gustu i być może z dowolnymi kafelkami, które już zainstalowałeś w swojej łazience.

Utrzymuj porządek

Jednym z najważniejszych czynników, o których należy pamiętać podczas tworzenia łazienki w stylu spa, nie jest funkcja, którą można dodać. Utrzymując porządek w łazience i pozbawiając ją bałaganu, wyróżni wszystkie inne elementy i pozwoli uzyskać wrażenie spa.

Minimalizm jest kluczową cechą większości spa, dlatego dbanie o prostotę i porządek w łazience jest naprawdę ważne. Chociaż może się to wydawać trudne, jeśli Twoja łazienka jest częścią ruchliwego domu rodzinnego, istnieje kilka łatwych sposobów na utrzymanie jej porządku. Przechowywanie jest kluczowe, więc upewnij się, że wszyscy członkowie Twojej rodziny wiedzą, gdzie przechowywać swoje rzeczy i mają w zwyczaju je odkładać po ich użyciu. Ważne jest również unikanie kupowania zbyt wielu produktów łazienkowych, które mogą zagracić Twoją przestrzeń.