ASBP

Wprowadzanie zmian w domu, dekorowanie, majsterkowanie, wymiana mebli i dzieł sztuki to część przyjemności przekształcania domu w dom.

Niedawno, utknęli w domu, wiele osób spojrzało świeżo na swoje otoczenie i postanowiło zrobić miejsce w domu.

Jeśli wkrótce planujesz małe remonty lub projekty dekoracji, oto kilka solidnych wskazówek dotyczących łatwych ulepszeń w domu, aby praca przebiegała szybciej i płynniej.

Utrwal swoje pomysły

Chcesz mieć dobry pomysł, jak będzie wyglądał gotowy projekt, zanim zaczniesz. Staraj się nie przywiązywać zbytniej wagi do jednej rzeczy, na przykład konkretnego wzoru tapety lub konkretnego odcienia farby, ponieważ znalezienie dokładnie tego, o czym myślisz, może być trudne. To ma być przyjemny proces, a nie taki, który jest pełen frustracji.

Zamiast tego dobrze wyobraź sobie nastrój lub atmosferę, do której dążysz, dzięki czemu możesz przyjrzeć się szerokiej gamie kolorów lub przedmiotów i od razu wybrać te, które stworzą pożądany wygląd.

Spróbuj stworzyć moodboard. Chwyć kilka testerów próbek farb i tapet, przeszukaj witryny internetowe w poszukiwaniu pomysłów na dekoracje (może załóż tablicę Pinterest?), Zbierz zdjęcia stylów regałów lub mebli, które lubisz. O wiele łatwiej jest uzyskać jasny obraz tego, czego chcesz, jeśli możesz utworzyć kilka wizualnych podpowiedzi, aby utrzymać się na dobrej drodze.

Jeśli kupujesz nowe meble, narysuj przybliżony plan swojego pokoju i dołącz wymiary. Kiedy przeglądasz sklepy, posiadanie gotowych odniesień naprawdę pomaga w dokonywaniu właściwych wyborów dotyczących rozmiaru i stylu.

Planować naprzód

Zanim zaczniesz, ustal swój harmonogram pracy. Łatwe remonty domu mają paskudny zwyczaj, że trwa to znacznie dłużej, niż myślisz, a życie toczy się też z wydarzeniami, które mogą zepsuć twoje aranżacje.

Rzeczy do przemyślenia obejmują przechowywanie mebli, jeśli chcesz posprzątać pokój. Pokoje do samodzielnego przechowywania są często dostępne w krótkim czasie, ale najlepiej jest zarezerwować pokój z wyprzedzeniem. Może zaoszczędzić mnóstwo czasu, umożliwiając swobodny bieg po dekorowanym obszarze.

Usunięcie mebli z drogi chroni je również przed przypadkowym uszkodzeniem lub odpryskami farby. Przechowalnia to również świetne miejsce do przechowywania narzędzi, drabin czy stołów do wklejania zamiast próbować przechowywać je w domu.

Na etapie planowania postaraj się zorganizować swój czas oraz narzędzia i materiały. Może ołówek w weekend, który możesz poświęcić na swój projekt, lub rozważ zarezerwowanie kilku dni wolnych od pracy, jeśli jest to dłuższa praca.

Sporządź listę materiałów do kupienia i zadań do wykonania, wraz z kolejnością wykonywania zadań. Oczywiście Twój plan prawdopodobnie ulegnie zmianie w miarę postępów w pracy, ale będziesz mieć aktywną listę zadań, która może pomóc wyeliminować uciążliwości takie jak bieganie z taśmy maskującej w połowie.

Skorzystaj z okazji i wyprzedaży

Kiedy zbierasz pomysły, to idealny czas, aby złapać okazje. Dobrymi przykładami są style tapet. Zaskakujące jest to, jak często zmienia się zakres, a nowe stale zastępują istniejące. Kiedy zobaczysz coś, co Ci się podoba, od razu kup wystarczająco dużo na tę pracę, zamiast czekać, aż będziesz gotowy do rozpoczęcia.

Jeśli planujesz korzystać z magazynu samoobsługowego podczas swojego projektu, możesz przejść do przodu w grze, wynajmując pomieszczenie do przechowywania nieco wcześniej. Pomoże Ci to utrzymać wszystkie okazje w jednym miejscu w nieskazitelnym stanie.

Mądrze wykorzystuj swój czas

Kiedy nadejdzie czas, upewnij się, że pracujesz tak wydajnie, jak to tylko możliwe:

  • Przenieś meble i ozdoby lub książki do własnego magazynu, aby wyczyścić pokłady.
  • Zbierz wszystkie swoje materiały.
  • Zakryj dywany lub inne elementy wyposażenia, aby je chronić.
  • Wyszlifuj i / lub wyczyść powierzchnie, na których będziesz pracować.

Pracuj metodycznie, aby nie tworzyć dodatkowych miejsc pracy. Na przykład lepiej pomalować sufit, zanim zajmiesz się listwami przypodłogowymi i ościeżnicami drzwi, a potem pomaluj ściany jako ostatnie.

Ciesz się swoim projektem remontu domu. Stworzenie pięknego miejsca do życia poprzez łatwe ulepszanie domu jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących i satysfakcjonujących rzeczy, jakie możesz zrobić!