ASBP

Dbanie o higienę jest bardzo ważne, nawet w takich chwilach jak ten, kiedy tak dużo się dzieje. Higiena to nie tylko dbanie o przyjemny zapach. Musisz również upewnić się, że dbasz o swoje zęby, rezerwując wizyty u tego dentysty w Muscle Shoals AL lub u dowolnego dentysty w pobliżu. Jeśli do tej pory nie dbałeś zbytnio o swoje zęby, może to być czas na rozpoczęcie nowej rutyny, która sprawi, że Twój uśmiech będzie szczęśliwy i zdrowy. 

Szczotkowanie zębów

Wszyscy wiedzą, że powinni myć zęby, ale czy faktycznie myjesz zęby prawidłowo? Możesz nadmiernie myć zęby lub myć je niedostatecznie – oba te czynniki spowodują problemy. Aby prawidłowo myć zęby, należy to robić dwa razy dziennie szczoteczką z miękkim włosiem przez dwie pełne minuty. Musisz upewnić się, że masz przednie, tylne i górne części zębów, a także delikatnie umyć język.

Ważne jest, aby dokładnie umyć wszystkie zęby. Często najlepszym sposobem na to jest poruszanie pędzlem po małych kółkach. Pasta na bazie fluoru jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o pastę do zębów, ponieważ pomaga zapobiegać próchnicy zębów.

Nici dentystyczne

W rzeczywistości mniej ludzi nitkuje zęby, ale jest to ważny krok, jeśli chodzi o zdrowy uśmiech. Najlepiej jest użyć nici dentystycznej przed umyciem zębów, wyciągnąć z zębów wszelkie resztki jedzenia i pozwolić, aby pasta i szczoteczka przedostały się między te małe przestrzenie. Powinieneś nitkować zęby raz dziennie.

Protezy

Jeśli masz protezy lub potrzebujesz sztucznych zębów, one też potrzebują opieki! Posiadanie sztucznych zębów nie jest czymś, co nagle oznacza, że ​​nie musisz dbać o zęby, zwłaszcza, że ​​będziesz chciał zachować swoje protezy na przyszłość. Istnieje wiele różnych opcji protez , od całkowitych po elastyczne protezy.

Protezy należy zdjąć i wypłukać po jedzeniu, aby upewnić się, że jedzenie w nich nie utknęło i pozostawić je do siedzenia. Nadal trzeba je codziennie szczotkować i pozostawić na noc w wodzie, aby upewnić się, że wszystko na nich zostało wyczyszczone. Należy również wyczyścić usta, zwykle super miękką szczoteczką do zębów lub kilkakrotnym wypłukaniem ust.

Podczas czyszczenia protezy należy unikać wszystkiego, co zawiera wybielacz, wybielające pasty do zębów i gorącą wodę, aby nie uszkodzić protezy.

O czym należy pamiętać

  • Szczoteczki do zębów nie wymagają wymiany! Powinieneś starać się wymieniać szczoteczkę co dwa do trzech miesięcy, aby upewnić się, że nadal działa i jest wystarczająco czysta, aby pomóc ustom.
  • Zdrowa dieta ma wpływ na dziąsła i może zapewnić zdrowe dziąsła, które nie są wrażliwe lub ulegają próchnicy.
  • Jeśli często jesz słodycze lub pijesz słodkie napoje, powinieneś wkrótce potem umyć zęby, aby zapobiec próchnicy. 
  • Zaleca się, aby zęby były profesjonalnie czyszczone co 6 miesięcy przez dentystę. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest mieć regularne wizyty kontrolne, więc czyszczenie zębów jest dobrym momentem na wizytę.
  • Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do mycia zębów, dziąsła mogą krwawić. Spokojnie i nie przejmuj się, możesz potrzebować bardziej miękkiej szczoteczki do zębów lub częściej szczotkować zęby. Porozmawiaj ze swoim dentystą, jeśli to trwa.
  • Jeśli masz protezy i luźne dopasowanie, warto udać się do dentysty, aby można było to naprawić jak najszybciej, aby zapobiec uszkodzeniom dziąseł.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zadbać o zęby i zachować promienny uśmiech !