ASBP

Kiedy myślisz o zwierzętach domowych, zwykle od razu wyobrażasz sobie psy i koty, a może mniejsze stworzenia, takie jak króliki lub chomiki. Ale kurczaki też mogą być na liście. Kurczaki są wspaniałymi zwierzętami domowymi, a oto kilka powodów, dla których zdecydowanie powinieneś rozważyć je następnym razem, gdy myślisz o dodaniu nowego domownika do domu.

Mają osobowości

Jak powie każdy, kto kiedykolwiek miał kurczaki, każdy kurczak ma swoją własną osobowość. Niektórzy są apodyktyczni, inni łagodniejsi, niektórzy są przyjaźni i zabawni, inni wolą własne towarzystwo. Mają tyle różnych osobowości, co ludzie, co oznacza, że ​​zawsze możesz się czegoś nowego nauczyć i cieszyć, gdy masz kurczaka – lub najlepiej więcej niż jednego z nich!

Jajka świeże

Jedną z najlepszych rzeczy związanych z posiadaniem kurczaków jest to, że każdego dnia powinieneś być w stanie uzyskać świeże jajko od każdego z nich. Nie ma nic lepszego niż smak (i ​​dotyk) świeżo złożonego jajka. Kiedy już spróbujesz, nie będziesz chciał wracać do typu, który dostajesz w sklepie spożywczym. Nawet jeśli zostały zapakowane w ciągu kilku godzin od złożenia, to po prostu nie to samo, co pójście po własne świeże jajka.

Są łatwe w utrzymaniu

Kurczaki naprawdę nie chcą za wiele. Możesz mieć je razem z tobą w domu, ale ponieważ trudno jest wyszkolić kurczaka do kupowania w określonym miejscu, prawdopodobnie lepiej trzymać je na zewnątrz w kurniku. Potrzebują tylko trochę paszy dla kurczaków rzucanej im kilka razy dziennie i świeżej wody, a resztę chętnie zrobią.

Kontakt z ludźmi jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz, aby były naprawdę dobrymi zwierzakami i oczywiście będziesz musiał zainwestować w pułapki na kojoty lub coś podobnego, aby zapewnić im bezpieczeństwo w nocy, ale to wszystko.

Pisklęta są super słodkie

Jeśli kupisz pisklęta, aby się wychować, zrozumiesz to wspaniałe uczucie trzymania jednego w dłoni. Nie ma nic tak uroczego, nic bardziej miękkiego i uroczego jak pisklę, która lekko drzemie. Mówią, że trzymanie laski jest jak trzymanie miłości i mogę to potwierdzić; to jest niezwykła rzecz.

Możesz nie tylko kupować pisklęta i obserwować, jak dorastają, ale także samemu hodować kurczaki . To zajmie trochę pracy i będziesz potrzebować koguta, a także kur, ale jeśli możesz, warto to zrobić.

Każdy może to zrobić

W przeciwieństwie do niektórych zwierząt , jeśli masz trochę miejsca na zewnątrz, możesz mieć co najmniej jednego kurczaka. Mogą stanowić świetne wprowadzenie do hodowli zwierząt dla dzieci, a jeśli nigdy wcześniej nie miałeś zwierzaka, są doskonałym miejscem na rozpoczęcie, ponieważ przez większość czasu zajmują się sobą.