ASBP

Nie mogę uwierzyć, że jesteśmy już w lutym. Czas płynął, prawdopodobnie dlatego, że jak dotąd był to całkiem niezły rok. Nie jestem osobą, która za dużo myśli z wyprzedzeniem – lubię brać życie takim, jakim jest – ale ten rok jest trochę inny. Idę do ołtarza jeszcze w tym roku i nie mogę się doczekać, nie tylko dlatego, że James i ja będziemy świętować nasz ślub, ale także dlatego, że będziemy lecieć gdzieś daleko i egzotycznie na miesiąc miodowy.

Oboje lataliśmy na długich dystansach, osobno i razem, ale nie dla tego rodzaju pobłażliwych, relaksujących wakacji, jakimi chcemy, aby nasz miesiąc miodowy był. Wachlarz opcji jest ogromny, ale także inspirujący. Po prostu kliknij tutaj, aby zobaczyć, co mam na myśli.

Problem w tym, że jeszcze nie zdecydowaliśmy, dokąd się udać. Cóż, na tym etapie nie jest to duży problem, ponieważ planujemy zarezerwować wyjazd na październik, ale musimy podjąć decyzję. W tej chwili zawęziliśmy go do 3 lokalizacji. Oto podsumowanie tego, co oferują każdy z nich.

Egzotyczne miejsca na miesiąc miodowy – Bahamy

Bahamy są szczególnie atrakcyjne, ponieważ bardziej niż czegokolwiek innego szukamy pełnego RnR w pięknym otoczeniu. Oboje kochamy morze i białe, piaszczyste plaże i nie wydaje się, aby były one lepsze niż Bahamy. Spędzamy sporo czasu z rodziną w Hiszpanii, ale chociaż Morze Śródziemne jest oczywiście wspaniałe, nic nie może się równać z turkusowymi wodami Karaibów.

Miasto Nassau na wyspie New Providence to jedno z miejsc, na które mamy oko. Jest wypełniony bogatym dziedzictwem epoki kolonialnej, z niesamowitą architekturą i błyszczącymi ulicami. Ale ma też cały blichtr i urok nowoczesnego karaibskiego miasta, z jego łodziami, hydroplanami, kasynami i tropikalnymi plażami. Czytałem o tym, jak wyspa ma prawdziwy klimat „Jamesa Bonda”. Moim zdaniem to marzenie!

Bahamy mają ponad 700 wysp, a wyspa New Providence to świetne miejsce do odkrywania niektórych z nich. Wyspa, która mnie niezwykle fascynuje, to Harbour Island. Na szczęście jest to jedna z najbardziej dostępnych wysp i słynie z Pink Sands Beach (piasek faktycznie wygląda różowo!) I wyjątkowo krystalicznie czystej wody. Nie jestem zbyt dobrym pływakiem, ale trochę nurkowania z rurką nie pójdzie źle.

Egzotyczne lokalizacje na miesiąc miodowy – Sri Lanka

Sri Lanka to kraj, w którym w ostatnich latach nastąpił ogromny wzrost turystyki. Jest w Azji, co jest idealne, ponieważ uwielbiamy odkrywanie tajemnic turystycznych, które można robić w Azji . I to nie tylko ze względu na plantacje herbaty cejlońskiej – które swoją drogą wyglądają niesamowicie. Jego nadmorskie kurorty są oszałamiające, a niektóre części wyspy mają szczególnie zaciszne plaże, które wydają się rozciągać wiecznie.

Jeśli masz ochotę na obserwowanie delfinów i wielorybów, na Sri Lance nie możesz się pomylić. Tak się składa, że ​​uwielbiam słonie – są to fascynujące, inteligentne emocjonalnie zwierzęta – a park narodowy Yala ma ich tysiące, razem z lampartami i bawołami.

Kolejną z moich ulubionych rzeczy do zrobienia jest podróżowanie pociągiem. Najwyraźniej podróż pociągiem przez wyspę jest cudownie malowniczym przeżyciem. W tym roku przypada 70. rocznica odzyskania przez Sri Lankę niepodległości, a ekspres Yal Devi (Królowa Jaffny) został niedawno ponownie otwarty. Prowadzi z Kolombo aż do Jaffny, podróż, którą przyjrzałem się i bardzo chciałbym podjąć.

Egzotyczne lokalizacje na miesiąc miodowy – Jamajka

Mój trzeci egzotyczny miesiąc miodowy przenosi nas z powrotem na Karaiby. Muszę przyznać, że Jamajka jest tak naprawdę brana pod uwagę tylko dlatego, że James ma obsesję na punkcie muzyki reggae! Wydaje się jednak, że jest to niesamowity kraj i chcę go kiedyś odwiedzić (może w końcu nawet w przyszłym roku!).

Oczywiście Bob Marley naprawdę umieścił Jamajkę na mapie lat 70. Było to już wtedy miejsce turystyczne i było słynne miejsce na pierwszy film Jamesa Bonda „Dr No” z 1962 roku. Czy możesz powiedzieć, że jestem trochę fanem Bonda?

Jak większość karaibskich miejsc, Jamajka jest ozdobiona wspaniałymi plażami i oszałamiającymi wodami. Ale to nie wszystko, co oferuje. Festiwale, kolorowa sztuka uliczna i pyszna kuchnia przyciągają każdego roku miliony. A jeśli nie lubisz reggae, tak jak ja, powiedziano mi, że prawdopodobnie to zrobisz, zanim wyjdziesz!

Więc który z tych trzech będzie na nasz egzotyczny miesiąc miodowy? Zostań z nami, aby się dowiedzieć.