13

Lis 16

Wynajem mikrobusa a kierowca

Wynajem mikrobusa a kierowca

Fach jako zawodowy kierowca wymaga od nas kilu rzeczy. Potrzebny jest charakter i umiejętności psychofizyczne. Na pewno jeżeli działasz w przewozie osób lub oferujesz wynajem busa wraz z kierowcą. Istotna jest na pewno spokój i opanowanie. Wiele młodych osób nie wie jak bardzo liczy się w tym zawodzie charakter. Zawsze gdy oznajmiam że pracuje jako kierowca słyszę o to lekka praca na sto procent jesteś szczęśliwy. Dopiero gdy rozpoczynam o niej gadać ludzie dostrzegają gorszy obraz tego biznesu. Postaram się opisać jak naprawdę wygląda praca kierowcy.

Podstawą jest odporność psychiczna. Mówię to całkiem serio. W ciągu całego dnia rozwożenia pasażerów można posłuchać rzeczy miłych jak i tych niemiłych. Pasażerowie nie wiedzą że czasem po prostu nie masz ochoty na małe pogawędki. Często odnajdzie się ktoś kto będzie próbował porozmawiać. Możesz pokazać się od strony dużego gbura i mu nieodpowiedzieć lub zebrać się w sobie i być tym miłym kierowcą z busa. Bardzo ważna stała koncentracja. Transportując pasażerów nie możesz sprawić aby dopadł cię moment zawahania. Masz za sobą osoby które wieziesz dlatego musisz być ciągle skoncentrowany.

Wiele badań udowadnia że zawodowi kierowcy posiadają tempo reagowania na poziomie człowieka w wieku 24 lat. To nie żarty. 40-50 letni mężczyzna pracujący jako kierowca ma tempo reakcji na poziomie 25 latka. Jest to ogromnie ważne w tym fachu bowiem kilka sekund może ochronić życie Twoje i twoich pasażerów. Warto też dostrzec że praca kierowcy nie dobiega końca w chwili kiedy ostatni pasażer opuści busa. To ciągłe sprzątnie pojazdu po pracy i ogarnianie go na kolejny dzień. Niestety ludzie nie dbają o to co nie jest ich. Jeżeli nie wierzycie odwiedźcie kiedyś na zajezdnie autobusów albo busów po pracy i sprawdźcie co tam się dzieje.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 27.09.2018 16:49:37)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 21.02.2017 22:34:51)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz