23

Wrz 16

Wyjazdy integracyjne a wyjazdy incentive

Wyjazdy integracyjne a wyjazdy incentive

Ciekawe wyjazdy dla firm – co i jak

Jest dużo przedsiębiorstw które stawiają na wyjazdy dla firm. Atrakcje te często mają taki sam styl – motywują albo nagradzają. Różne badania wiele razy udowadniły że ten sposób się sprawdza. Główne narzędzia stosowane przez pracodawców to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Problemem jest to, że nie wystarczy zebrać grupy dobrych pracowników i posłać ich w gorące kraje lub do atrakcyjnego kurortu. Trzeba mieć na to pomysł.

Fatalny obraz imprez zakładowych

Wyjazdy firmowe maja beznadziejną sławę w naszej ojczyźnie. Przeświadczenie że takie atrakcje to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest obecny od dawna. Taki rodzaj wyjazdów firmowych działał w naszym państwie do końca 2010 roku. Jednak kryzys i nowe trendy w prowadzaniu biznesu odmieniły sposób przygotowywania wyjazdów firmowych. Dziś szef nie chce aby jego podwładni spożywali alkohol. Zależy mu na poprawie kwalifikacji i edukowaniu pracowników. Dlatego też odmienił się sposób planowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne zmieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Nowa jakość

Sceptycy spróbują wmówić innym że przemieniła się tylko nazwa a reszta jest po staremu. Nie jest to prawda. Zachodnie wpływy na nasz biznes sprawiły, że pracodawcy bardzo dokładnie przykładają się do tworzenia planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób pracownicy mogą spróbować cliffjumpingu, surfingu, wspinaczki czy wyczynowej jazdy samochodem. Oprócz czystej rozrywki na wyjazdach można zobaczyć trenerów którzy mówią o rozwijaniu samego siebie. Ostatnio bardzo popularne są wszelkiego rodzaju ćwiczenia biznesowe które podnoszą kwalifikacje pracowników.

Na zakończenie

Można dostrzec że czasy się zmieniły. Balangi firmowe które były konkretnie zakrapiane alkoholem przekształciły się w ciekawe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Właściciel firmy nie chce rozpijać swoich podwładnych zależy mu na ich rozwoju i podnoszeniu kompetencji. Prawda jest taka że skuteczny pracownik to znakomite wyniki a nagrody pozwalają zwiększyć oddanie wobec firmy. Widok imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. Dziś liczy się coś zupełnie innego. Oczywiście bywają jeszcze przypadki atrakcji zakładowych znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 19.07.2018 16:51:43)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 02.03.2017 17:15:02)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz