1

Kwi 14

Tanie loty

Tanie loty

Większość społeczeństwa boi się zwiedzać za pomocą samolotu, pozostali zaś głoszą, że jest to niebezpieczne. Na przekształcenie ich spojrzenia nie oddziałują aprobująco niedawne wypadki – zestrzelenia stalowego ptaka na Ukrainie, a także sekretne zapodzianie się z radarów malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Szczerze pisząc zdanieo ryzyku następującym z latania jest przekłamaniem. Podług obserwacjom ten środek przewozu jest jednym z spokojnych.

Większość społeczeństwa ciągle głosi, że samoloty raz po raz się spadają na ziemię, a by przybyć do miejsca finalnego należy mieć fart. Taki styl rozumowania jest po prostu przestarzały. Na przestrzeni mijania lat zdecydowanie unowocześniono statki powietrzne, co oddziałuje na podwyższenie bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa lotnicze nie posiadają wpływu na incydent losowy, jak strącenie samolotu, czy inwazja terrorystyczna. Przy użyciu badań uargumentowano, że,iż kierując dwuśladowcem posiada się o wiele wyższe szanse na incydent uliczny, niżby unosząc się w obłokach kilka mil w przestworzach. Co może być przyczyną takiego myślenia? Bez wątpienia przekonanie człowieka ma tu główną rolę. Do karamboli samochodowych jesteśmy przyzwyczajeni, z reguły ilość pokrzywdzonych nie przekracza pięciu istot ludzkich. Takie komunikaty nie są nawet transmitowane przez mass media.

Czym różnym jest katastrofa lotnicza – o takim historii wspomni każdziutka państwowa stacja telewizyjna. Takim zajściom z reguły asystują przeolbrzymie ilości ofiar śmiertelnych, a tylko piętnaście procent ma możność przeżycia. Zdarzają się one niecodziennie, jednakże podejście ich komunikowania poprzez media, rozbudza u adresata lęk przed lataniem.

Powinno się spytać – dlaczego godzi się używać samoloty? Pewnie nie potrzeba dodawać, kto żwawiej przebędzie drogę, dwuślad czy maszyna lotnicza, bo to jest jasne. Bezspornie przystoi zwrócić uwagę na warunki jakie są proponowane. Będąc za kółkiem będziemy zmuszeni do stałej koncentracji na szlaku, a współtowarzysz w aucie posiadają niedużo miejsca, a dodatkowo obowiązek nieprzerwanie zapiętych pasów bezpieczeństwa może niedobrze oddziaływać na wrażenia. Pasażer samolotu ma w okolicach siedzenia łazienkę, dostęp do dań obiadowych pod warunkiem, że poczuje głód oraz komfortowe przestrzeń do siedzenia. Zazwyczaj podróż samolotem może być tańsza aniżeli autem.

A co do kwot … Na starym kontynencie niskokosztowe przeloty proponują nam takie linie jak RyanAir, WizzAir oraz EasyJet. Niekiedy również i LOT umie zadziwić sprzedażą promocyjną. Od niedawna istnieje też perspektywa okazyjnych lotów po naszym kraju. Ciekawe miejsca w Polsce da się zauważyć już od 33 zł za lot w jedną stronę.


Ocena: 4,83/5 (6 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 24 (ostatnio: 20.05.2018 12:37:18)
  • yahoo: 27 (ostatnio: 31.01.2018 21:02:25)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz