15

Wrz 17

System łączności Resys w górnictwie – skuteczne ratownictwo górnicze

System łączności Resys w górnictwie - skuteczne ratownictwo górnicze

Przemysł górniczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym globie. Nie zdumiewa więc fakt, iż branża górnicza nadzwyczaj z zapałem przyjmuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu oraz technologii wydobycia, jak i samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz wzorców zachowań podczas nieprzewidzianych zdarzeń. Każda z technik, która w znaczący sposób polepsza bezpieczeństwo oraz jakość pracy górników jest nadzwyczaj pozytywnie odbierana. W tym artykule pragniemy bliżej przyjrzeć się zagadnieniu komunikacji w ratownictwie górniczym, które jest bezpośrednio połączone z pracą górników na całym globie.

Łączność – szansa na szybszy ratunek

Każdy z ratowników górniczych nie wyobraża sobie akcji ratowniczej bez możliwości komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, by prędzej dotrzeć do poszkodowanych, efektywniej nawigować w wyrobiskach czy informować o zdarzeniach bądź też stanie górników jednostki wyczekujące na udzielenie pomocy lekarskiej na górze. System komunikacji dla górników ma obowiązek być nie tylko odporny, ale również nieskomplikowany. Ciągnące się linie, niezbędność podłączania słuchawek do innych odbiorników bądź też po prostu wielkie słuchawki – taki system działa, jakkolwiek na pewno nie jest wygodny oraz dla ratownika może okazać się specyficzną kulą u nogi.

System komunikacji bezprzewodowej Resys

System Resys, który został zaprojektowany oraz skonstruowany przez firmę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System zapewnia szansę bezprzewodowej łączności między ratownikami (system korzysta z technologii full duplex, która stosowana jest także w telekomunikacji – oznacza to, że Resys pozwala na równoległą komunikację w obie strony). Na dodatek Resys pozwala na kontrolowanie funkcji życiowych i namierzanie poszczególnych odbiorników. Resys jest swojego rodzaju centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w ciężkich warunkach.

Z Resys korzystają nie tylko ratownicy górniczy, jakkolwiek również sami górnicy – kopalnie z zapałem inwestują w tego typu komunikację, jaka nie powstrzymuje górników, równocześnie dając im praktyczne, efektywne oraz nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno podczas codziennej pracy, intensyfikując tym samym efektywność oraz zdolność produkcyjną górników, jak także podczas wypadków lub sytuacji kryzysowych, kiedy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to obecnie jeden z najbardziej nowatorskich systemów poświęcanych do pracy w ciężkich warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a również nagrody, które pozostały przyznane dla firmy 2RHP.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 05.12.2018 10:57:28)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz