23

Cze 13

Polski filozoficzny świat zwykłego człowieka

Polski filozoficzny świat zwykłego człowieka

Niedawno wyobraziłem sobie pewną motywację. Będąc bez grosza zdecydowałem robić wszystko, żeby nie mieć pracy. Zresztą szczerze mówiąc od wieków tak jest lecz z myślą, że osiągnę zyski.

A więc zacznę od pójścia spać, w dalszej kolejności jak się obudzę to włączę sprzęt komputerowy i będę przeglądał najgorsze portale, wymyślał bzdurne teksty i jak gdy mi się zachce (a jak widać chyba tak) to po prostu wkleję je na moją stronę. Nie przysporzy to żadnego efektu oprócz stratą czasu i zaś stanę się bardziej wiekowy zapewne o kilka lub kilkanaście godzin.

Sprawdzę również program tv i zakreślę nie interesujące mnie pozycje oraz filmy o najgorszej nocie tak aby stracić następny istotnie wartościowy w teraźniejszych czasach czas. Wiadomo nie mogę zapomnieć o targaniu pieniędzy i nadwyrężaniu sobie zdrowia. Zawsze obok komputera rama papierosów musi być. Ostatnio zacząłem palić tytoń a więc jest tego trochę bo mniej wydaję pieniędzy a otrzymuję więcej. Odnosi się to jedynie do tego, że w rezultacie tyle samo wydaję forsy a więcej smrodzę, bo jakby mogło być, że papierosy od tak nieruszane leżą? Ludzka zachłanność – jak ponad normę to nawet brak szybko nadchodzi, bo od razu wszystko na raz a jak za mało to taka powściągliwość, że nawet okaże się ponad program!

Dziwne te moje podejście ale jakby bardziej się przyjrzeć takiemu postanowieniu to można by stwierdzić, że to nie tylko bzdurne słowa.

Mianowicie. Sam problem postanowienia musiał być poparty i dlatego w ten sposób zmusiłem się do zrobienia sobie małego planu ‚ bezczynności, która ma przynieść „brak zarobku oraz stracony czas”. Ale zobaczmy sobie ciekawą rzecz jaka się powstaje. Dokładnie teraz jestem w trakcie realizacji tego planu i tworzę. Jednak myślę przy tym i staram się fantazyjnie przekazać własne poglądy poprzez tworzenie tego materiału. To zmusza do wysiłku intelektualnego co kieruje do doskonalenia w tworzeniu tekstów. Każdy następny wyraz i każde zdanie coraz bardziej jest przemyślane i od razu przelewane na kartkę (w tym wypadku na komputer). Układając ten tekst na klawiaturze ćwiczę sobie umiejętność wpisywania kolejnych liter co z czasem doprowadza do szybszego pisania a także co najważniejsze, do pisania prawie bez błędów. Tym samym rodzi się szybki artykuł. Oprócz tego melodia którą sobie włączyłem jest anglojęzyczna a w szkole mam właśnie język angielski.

Nie chcący przyswajam sobie wymowę i gwarę co, kiedy już jak się zrozumie poszczególne wyrazy, pozwoli mi szybciej nauczyć się jego interpretacji.

Tak oto poprzez moje postanowienie, właśnie nabywam umiejętności w tych przedstawionych czynnościach. To z kolei jak łatwo sobie można dodać, pozwoli mi na bardziej efektywną pracę gdybym taką podjął np. jako redaktor.

Dzięki temu można wnioskować. Wszystko co robimy w swoim życiu ma swoje korzyści i nawet wszech głupie postępowanie, ma swój efekt pozytywny, który przydaje się w pozostałych ważnych sprawach jakie musimy załatwić. Taka metoda ‚nic nie robienia” z czasem może przynieść efekt odwrotny do postanowionego w obrazie wymiernej korzyści finansowej lub zadowolenie artystycznego.


Ocena: 5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 19 (ostatnio: 05.04.2019 19:55:50)
  • yahoo: 8 (ostatnio: 12.07.2017 13:26:02)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz