26

Wrz 16

Piece.olsztyn.pl – jak wybrać piec do domu

Piece.olsztyn.pl - jak wybrać piec do domu

Wybór odpowiedniego pieca do domu wolno stojącego to podstawa. Po pierwsze pozwala to zaoszczędzić pieniądze po drugie zwiększa to komfort życia. Wiele osób nie wie jednak jak wybrać odpowiedni piec do własnego domu. Sporo sprzedawców nie chce powiedzieć że moc pieca powinna być dostosowana do potrzeb energetycznych domu. W tym tekście chcę państwu zademonstrować kilka rad które mogą pomóc w zakupie dobrego kotła do domu.

Na starcie powinniśmy ustalić jaki piec nas interesuje. Jeżeli decydujesz się na paliwo stałe powinieneś ogarnąć że wybór ten to dopiero początek. Kotły na paliwo stałe dzielą się na trzy kategorie. Są to kotły spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych kotłów posiada swoją technikę rozpalania i działania. Spalanie górne jest techniką skomplikowaną do nauczenia jednak łatwa budowa takiego pieca sprawia że jest on niedrogi dlatego sporo osób może sobie na niego pozwolić. Urządzenie spalania dolnego to prawidłowy wybór dla osób które chcą rozpalić raz i móc tylko dodawać paliwa. kocioł z podajnikiem to bardzo komfortowe urządzenie ale posiada pewne wady. Po pierwsze nie każde paliwo stałe nadaje się do takiego pieca oraz jest o wiele droższe od pozostałych dwóch.

Zanim jednak zakupimy prawidłowy rodzaj pieca dla domu musimy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne domu. Wiekowe budownictwo potrzebuje większych nakładów energii niż nowe. Dlatego podczas etapu tworzenia projektu koniecznie weź pod uwagę z jakiego rodzaju ogrzewania chcesz korzystać. Stare domy mają zapotrzebowanie 100W na metr kwadratowy. Nowe domy tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa dobrym zakupem będzie piec dolnego spalania a dla nowego piec z podjanikiem.


Ocena: 4/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 24.08.2018 16:35:59)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 06.01.2017 11:50:50)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz