27

Mar 17

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego służy ?

Wyjaśniając fenomen limonki kaffir powinno się ruszyć od tego, że można ją spotkać pod rozmaitymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Ale bez względu na to, jak się ją określi zawsze należy do rodziny flor cytrusowych – jestogromnie cytrusowa i wonna.

Listowie limonki rodzaju kaffir są stałym składnikiem dań w kuchni tajskiej. Limonka kaffir jest nadzwyczajnie aromatyczna i wielce ożywcza, tymczasem kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i świetliste a w środku: szorstkie i blade. Wystarczytrochę potrzeć liść, aby wyniuchań wyraźny aromat. Świeże liście limonki kaffir trzymają swoją jakość przechowywane w chłodziarce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wzmiankować, że wonne liście kafiru są zbyt sztywne, aby konsumować je w przyrodniczej formie – zwykle dodaje się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele tajskich wzorów wręcz wymaga tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można upichcić i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Możemy zdziałać: rozmaite zupy np. Tom Yum, mącone strawy pieczone, sałatki w oparciu curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie analogicznej do zastosowania naszych rodzimych liści laurowych. Jest dozwolone dania przygotować z ich udziałem poprzez wrzucanie liści razem bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Fascynującym impulsem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi korzystać z chińskiej techniki smażenia na trwale rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł twardo zagospodarować w niej kaffir liście.

Gdzie można nabyć kaffir?

Jeszcze do niedawna kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej dzisiaj każdy może to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest choćby pastry.com.pl – sklep online.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 22.09.2018 14:30:18)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 27.01.2018 04:37:37)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz