2

Sty 19

Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

ZSK w Nowym Sączu zapoczątkował działalność powołaniem Społecznego Katolickiego Liceum ogólnokształcącego w 1993 roku z inicjatywy Tadeusza Ramsa, pierwszego dyrektora oraz nauczyciela w dopiero co powstałej placówce. Była to pierwsza tego typu szkoła w diecezji tarnowskiej, która ma na celu połączenie skutecznej oraz praktycznej edukacji z wychowaniem młodzieży w duchu pobożności, szacunku do tradycji oraz Kościoła Katolickiego. Od 2000 roku patronem zespołu szkół jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati, którego beatyfikował św. Jan Paweł II. Liceum ma status szkoły niepublicznej, lecz dającej absolwentom te same uprawnienia co szkoła publiczna. ZSK zapewnia indywidualne nastawienie do każdego ucznia, a także możliwości rozwijania przez niego swoich pasji oraz uzdolnień, a w szczególności w doskonale rozwiniętej sekcji artystycznej.

Przez bez liku lat w Zespole Szkół Katolickich działało również Gimnazjum, które zakończyło swoją działalność od roku szkolnego 2018/2019 z uwagi na zmiany w systemie szkolnictwa. Interesującymi składnikami szkoły są z kolei bezsprzecznie unikalne Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych a oprócz tego Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna II stopnia, które pozwalają połączyć naukę w gimnazjum oraz liceum w jednej placówce wystawiającej państwowe świadectwa.

Uczniowie tych szkół mają bez liku przedmiotów artystycznych, otóż propozycja skierowana jest do utalentowanych w zakresie muzyki oraz innych sztuk pięknych. W ramach dopełniania artystycznej propozycji edukacyjnej w ramach zespołu szkół istnieje również Katolickie Liceum Plastyczne dla głównie utalentowanych w odniesieniu do malarstwa, rysunku oraz wszelkich form pokrewnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 03.08.2019 13:48:35)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz