16

Lut 16

Kotły.olsztyn.pl – tanie ogrzewanie

Kotły.olsztyn.pl - tanie ogrzewanie

Ocieplenie mieszkania to kluczowy punkt projektu. Dlatego można przemyśleć w jakiej technologi planujesz ogrzać swój dom. Wybór jest spory i skomplikowany. W grę wchodzą koszty eksploatacji które zależne są od wydatków inwestycyjnych. Idzie się w tym zagubić. Dlatego można czasem zapytać eksperta który z chęcią podzieli się swoją wiedzą. Tylko dla was mam dziś sporo ważnych rad które pomogą w wyborze odpowiedniego sposobu grzania domu.

Na samym początku trzeba wspomnieć o tym że wybór grzania musi zostać dokonany na poziomie projektowania. Wiąże się z zaplanowanie miejsca na kotłownie oraz instalacji grzewczej. Kolejnym ważnym aspektem jest przygotowanie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Liczby w tym przypadku zależą od powierzchni domu oraz tego ile zainwestujemy na ocieplenie budynku. Dobrze jest wspomnieć że dobra izolacja może opuścić koszty próżniejszego zapotrzebowania na paliwo nawet o 20 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej wygodnych sposobów grzania domu jest ogrzewanie elektryczne. Te rozwiązanie jest o tyle dobre że nie wydzielamy szkodliwych gazów czy pyłów. Całość jest bardzo łatwe w obsłudze. Wszystkim kieruje panel który nawet dziecko będzie wstanie obsłużyć. Ogrzewanie elektryczne ma swoje minusy. Największym jest koszt codziennego użytku. W momencie gdy budynek jest słabo ocieplony to opłaty za prąd będą horrendalne. Kolejnym problemem jest koszt montażu instalacji. Ceny zaczynają się od 25 tysięcy złoty.

Tańszym rozwiązaniem ale również wygodnym jest ogrzewanie gazowe. Piece gazowe mają to do siebie że funkcjonują praktycznie same. To wszystko dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii. Piece gazowe tak samo jak instalacja elektryczna oferują prosty panel który można swobodnie programować. Chcesz aby po powrocie do domu było ciepło Nic trudnego programujesz kocioł w taki sposób aby ogrzewanie wystartowało 50 min przed Twoim powrotem. piece gazowe dzielą się na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie mogą zaoszczędzić na paliwie ale są znacznie droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 01.10.2018 20:15:02)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 05.02.2017 05:00:13)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz