29

Lut 16

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

W tym tekście mamy chęć zaprezentować w serwisie rzeczową treść, jaka wytłumaczy Wam co to są źródła energii odnawialnej i co je wyróżnia. Ponadto pojmiecie dzięki temu dodatkowo jakie są najczęściej spotykane źródła tej energii oraz czy są one łatwo dostępne.

Czym są odnawialne źródła energii?

Odnawialne źródła energii są to generatory energii, których używanie nie wiąże się z długo trwającym ich deficytem, z uwagi na to, że dostęp do nich powraca się w dynamicznym okresie. Tego typu generatorami są przykładowo wiatr czy geotermia. Czymś zupełnie innym od nich są nieregenerujące się źródła energii, czyli pokłady, których zbiory odnawiają się strasznie ślamazarnie albo wcale: przykładowo ropa naftowa.

W Polsce odnawialne źródła używane są przez około 5,3% zapotrzebowania. Najbardziej popularnymi źródłami są: wiatr i biomasa.

Najpopularniejsze źródła energii odnawialnej to?

Najbardziej regularnie wykorzystywanym odnawialnym źródłem energii jest woda połączona z grawitacją. W 2015 roku odpowiadała ona za 70% energii z omawianych źródeł. Pozostałe opcje to podmuchy wiatru, biomasa i biopaliwa. Na dalszych są popularna wydawałoby się energia słoneczna i energia geotermalna. Bieżące tendencje podpowiadają, że w najbliższych latach energia generowana przez wiatr oraz ta dostarczana przez słońce będą wytarzały podobną wielkość energii co hydroenergetyka.

Czy odnawialne źródła energii są łatwo dostępne?

Łatwo wywnioskować, że najłatwiej dostępnym źródłem energii odnawialnej jest energia słoneczna. Do powierzchni Ziemi dociera ogromna ilość mocy, jaka jest o wiele większa niż potrzebuje ludzkości. Podobnie jest jeśli chodzi o wodę. Posiadamy prosty dostęp do deszczów, rzek, które powinno się wykorzystać do generowania energii.

Według mnie ludzie powinni postarać się o to, żeby w większym stopniu wykorzystywać źródła energii odnawialnej. Uczynimy tym przysługę i sobie i ziemi.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 23.03.2019 07:51:24)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 30.07.2017 18:06:03)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz