27

Maj 15

Blog fotograficzny :: fotozine.pl

Blog fotograficzny :: fotozine.pl

W jaki sposób porządnie prowadzić bloga?

W czasach internetu założenie własnego bloga nie stanowi już niczego specjalnego. Prawie każdy z dojściem do Internetu i komputera miał bloga kiedyś albo ma go w tym momencie. A nawet jeśli nie, to prawdopodobnie zdarza mu się czytać cudze blogi.

Bloga można założyć jedynie dla siebie – w formie internetowego dziennika – albo z myślą o tym, iż ktoś może go pewnego dnia zacząć czytać. W tej drugiej sytuacji, należałoby zwrócić uwagę na strategie poprawnego prowadzenia bloga.

Odpowiednim pomysłem jest zastanowienie się nad ideą przewodnią, którą pragniemy za jego pośrednictwem przekazać. Lepiej przestrzegać wytyczonego toru i tworzyć jedynie na jeden wybrany problem np. fotografia czy być może założyć blog ogolnotematyczny? To w tym momencie sprawa własnych preferencji, lecz trzeba liczyć się z tym, iż wysokość statystyk odwiedzin bloga zależy od chęci czytelników.

Druga kwestia to sam design bloga. Zawartość przytłoczona nadmiarem dynksów, obrazków i połyskującym tłem odtrąci nawet najwytrwalszego fana. W tej sprawie dobrze jest zdecydować się na tak nieocenioną prostotę i zachować pewien umiar.

Adres url i nazwa – jeden z pierwszych działań na naszej drodze do założenia bloga. Warto zastanowić się odpowiednio przed ustaleniem nazwy, gdyż potem może się okazać, iż ogół zagadnień bloga w żaden sposób do niej nie pasuje. Zarówno adres jak i nazwa nie powinny być za bardzo długie i zagmatwane. W tym miejscu też ważna jest prostota.

Ostatnia kwestia to doświadczenie, które osiągnąć można tylko będąc już właścicielem bloga. Tak właściwie nie ma konkretnego przepisu na dobrego bloga, lecz kombinacja praktyki z pewną wiedzą na temat działania Internetu, może być już dobrą bazą wypadową w tym kierunku.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 16 (ostatnio: 18.12.2018 14:50:03)
  • yahoo: 31 (ostatnio: 18.02.2018 06:50:56)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz