19

Gru 15

Biuro rachunkowe w Elblągu radzi

Biuro rachunkowe w Elblągu radzi

W dzisiejszych czasach trudno jest wybrać biuro rachunkowe. Sporo zależy od tego co konkretna firma oferuje i czy ma odpowiednie kwalifikacje. Obecnie wszystko ma znaczenie. Rozpoczynając od filiżanki kawy jakie firma serwuje na spotkaniu do oceny umiejętności i podejścia do klienta. Nikt nie chce powierzać swoich pieniędzy firmie która nie budzie jego zaufania. Warto się zastanowić jak wybrać biuro rachunkowe.

Dobra księgowa to taka która posłucha problemu i pomoże. Z przykrością muszę stwierdzić że takich na rynku jest coraz mniej. Aktualnie styl korporacyjny i sztuczny profesjonalizm dopadł większość. Nie każdy jednak wie że małe biura rachunkowe traktują swoich klientów całkowicie inaczej niż te średnie i duże.

Decydując się na biuro rachunkowe musisz zwrócić uwagę na parę ważnych elementów. Po pierwsze zapytaj czy dane biuro jest w posiadaniu dokumentu Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów. Jest to elementarny dokumentu który informuje o legalności działań biura. Drugim niezbędnym elementem jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Czyli mówiąc inaczej po prostu OC. Takie ubezpieczenie to dla klienta zabezpieczenie które gwarantuje że w razie problemów nie poniesie żadnych kolejnych kosztów. To bardzo cenne bowiem mimo zatrudnienia biura rachunkowego za problemy w rozliczeniu odpowiada podatnik a nie biuro.

Poza kwestiami profesjonalnymi ważne jest to aby biuro traktowało indywidualnie każdego klienta. Profesjonalna księgowa wie kto jest jej klientem i jakie potrzeby dany podmiot posiada. Księgowość nie może być wykonywana maszynowo. Fundamentem sprawnie działającej współpracy jest prawidłowa relacja której nie da się zbudować od tak.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 20.03.2017 19:53:38)

Podlinkuj wpis:

No comments yet, be the first.

Dodaj komentarz